KVIEČIAME KELIAUTI DRAUGE – Sudetai ir Elbės smiltainio kalnai (žygiai tarp smiltainio uolų 3 šalyse: Lenkijoje, Čekijoje ir Vokietijoje)

Atsisveikinus su žiema ir atšilus orams grįžta ,,Susitikim kelionės“. 

Tai iniciatyva, kuri gimė pačių projekto ,,Susitikim, mieli senjorai, 100 km take aplink Vilnių” dalyvių prašymu. Pasibaigus jau antrus metus iš eilės vykdomam 100 km žygių ciklui aplink Vilnių, mums nesinorėjo skirtis ir pripažinti, kad stebuklingi ir kupini nuostabių emocijų antradieniai, o tokių buvo net dešimt, atėjo į pabaigą. Išugdytas įprotis judėti ir mėgautis buvimu gamtoje bendraminčių apsuptyje paskatino mus ryžtis suotganizuoti išskirtinį žygį, kuris ilgam liks dalyvių atmintyje.

Žadėjome, kad atėjus pavasariui vėl kviesime drauge keliauti, pažinti ir žygiuoti. Vykdome savo pažadą ir su džiaugsmu pranešame, kad kartu su kelionių agentūra ,,Guliverio kelionės“ organizuojame išvyką į Sudetus ir Elbės smiltainio kalnus.

Tai bus aktyvi kelionė, kuriai ruoštis pradėsime jau nuo balandžio mėnesio pabaigos, žygiuodami Vilniaus takais (informacija jau greitai).

Nereikia išsigąsti programoje nurodyto laiko žygiams, nes į šį laiką yra įtrauktas poilsis, pietūs ir pasigrožėjimas aplinka. Keliausime parkų pėsčiųjų takais. 

DATA: Nuo 2023 m. gegužės 31 d. iki birželio 4 d.

TRUKMĖ: 5 dienos, 4 naktys (visos nakvynės viešbutyje)

KAINA: 360 Eur

REGISTRACIJA: +37060336266 arba  registracija@susitikim.lt

PROGRAMA:

,,Susitikim kelionės” pirmoji, kartu su kelionių agentūra ,,Guliverio kelionės“, organizuojama kelionė į Lenkijos Tatrus. Dalinamės įspūdžiais:

Pirma diena (2022-09-22): Iš Vilniaus išvykome ankstyvą rytą. Kelionė driekėsi per visą Lenkiją trumpam sustojant poilsiui, pietums. Galiausiai  vakarop atvykome į „Lenkijos deimantu“ vadinamą senąją sostinę Krokuvą. Apžiūrėjome įspūdingą prie Vyslos upės įsikūrusį Vavelio architektūrinį kompleksą,  Vavelio katedrą, kurioje buvo karūnuoti beveik visi Lenkiją valdę karaliai. Joje ilsisi iškilių Lenkijos valdovų, įskaitant ir karalių Jogailą, palaikai. Katedros varpinėje kabo 11 tonų sveriantis Žygimanto varpas, skambantis tik per didžiąsias šventes. Vėliau mūsų laukė ekskursija po Krokuvos senamiestį ir laisvas laikas savarankiškam miesto tyrinėjimui. Nakvynė viešbutyje.

Antra diena (2022-09-23): Iš karto po puskyčių išvykome į Tatrų nacionalinį parką, Bialka upės slėnyje, kur visi drauge pradėjome žygį link Morskie Oko – didžiausio ežero Tatrų kalnuose. Ežeras yra 1395 m aukštyje virš jūros lygio. Kelias iki Morskie Oko platus ir asfaltuotas, viso apie 9 km. Pakeliui įrengti tualetai, kavinės poilsiui. Iki ežero galima kilti/leistis ir su arklių traukiamomis karietomis, talpinančiomis nemažai žmonių, todėl šis kelias puikiai tinka visokio amžiaus žmonėms. Tačiau mūsų tikslas – kilti patiems. Mūsų žygis truko į priekį 3 valandas ir tiek pat atgal. Viršuje atsiveria pasakiški, žodžiais sunkiai nusakomi vaizdai. Nors žmonių nemažai, tačiau įsitaisius patogiai šalia esančioje kavinėje, ar tiesiog ant akmenų prie pat ežero, ilgai galima grožėtis, mėgautis ir gerti į save vaizdus, kurie tiesiog užburia. Dalis grupės taip ir padarė, pasiliko prie ežero, o ištvermingiausi entuziastai pasiryžo pasiekti dar vieną 1583 m. virš jūros lygio aukštyje esantį ežerą – Czarny Staw po Rysami. Tai papildomas apie 1,5 km status kopimas į kalną, nuo kurio atsivėrė nuostabi panorama.

Didžiavomės įveiktu žygio maršrutu ir jo dalyviais.

Nusileidus nuo kalnų važiavome atgauti jėgas į terminius baseinus (Termy Bukovina). Labai džiaugėmės, kad baseinuose buvo nedaug žmonių ir mes nevaržomai galėjome atstatyti prarastas jėgas.

Trečia diena (2022-09-24): Mūsų planas – vykti į Zakopanę, užkilti keltuvu į aukščiausią viršukalnę Kasprowy Wierch (1987 m) ir paskui pėsčiomis nusileisti žemyn. Oras buvo pasakiškas, švietė saulė, buvo šilta, nuotaika puiki. Keltuvu pakilome į viršų, o ten mus pasitiko žiema. Taip, šiandien gamta nutarė pajuokauti. Naktį iškritęs 30 cm sniego sluoksnis koregavo mūsų planus, nes leistis nuo kalno pėsčiomis – pavojinga. Paaiškėjo, kad ir nuo kalno teks nusileisti keltuvu. Tačiau nenusiminėme. Viršukalnėje praleidome net 1,5 val. mėgaudamiesi pasakiškai žiemiškais kalnų vaizdais. Laiko buvo pakankamai, tad norintieji dar galėjo įveikti kelių šimtų metrų atstumus nuo vienos iki kitos viršūnės. Nepaprastas jausmas atsidurti tikroje žiemoje dar tik rudeniui prasidėjus, avint sportbačiais.

Po šio žygio – pažintis su Zakopane ir kelios valandos laisvo laiko. Papietavę, įsigiję lauktuvių, atsipalaidavę vykome į Slovakiją. Taip, net į Slovakiją, kur mūsų laukė plaukimas medinias autentiškais plaustais Dunajeco upės tarpekliu (apie 14 km, apie 2 val., viename plauste – 15 žmonių). Plaukėme per Pieninų Nacionalinio parko teritoriją – vietas, kur upė sudaro labai vaizdingą išlaužą: statūs šlaitai leidžiasi tiesiai į kalnų upę. Plaustininkai gana vaizdžiai ir pašmaikštaudami papasakojo apie praplaukiamas vietas (Trijų karūnų viršukalnė, Sokolnico kalnai, Uošvės šaltinis ir kt.), legendas.

Ketvirta diena (2022-09-25): Pusryčiai, mankšta ir vėl įspūdžiai. Šiandien mūsų laukė ekskursija į Veličkos druskų kasyklas, kurios veikia jau 700 metų ir yra įtrauktos į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Apsilankymo metu nusileidome į 135 m gylį, kur keliose horizontalėse suformuota 2 km ilgio trasa, susidedanti iš 20 kamerų. Puikiai įrengta ekspozicija supažindina su druskos kasybos istorija ir sunkiu kalnakasių darbu. Pats gražiausias šių kasyklų kūrinys – Palaimintosios Kingos koplyčia, kurioje viskas padaryta iš druskos. Koplyčią apšviečia iš druskos kristalų padaryti šviestuvai, o grindys – vientisas druskos gabalas.

Pasikrovę didžiuliu įspūdžių bagažu, keliavome atgal į Lietuvą. Nors atstumas iki Lietuvos tikrai nemažas, kelias mums neprailgo: stojome kas 2-3 valandas, žaidėm žaidimus, aptarinėjome kelionę ir ateities planus.

Taip ir prabėgo ta pirma mūsų kelionė – keturios dienos ir 3 naktys, kurios ilgai išliks dalyvių ir organizatorių atmintyse.

Ačiū mūsų jauniems savanoriams, kurių deka išvyka buvo linksma, saugi ir sklandi. VšĮ ,,Sėkmės idėja” ir toliau dės visas pastangas plėtoti senjorų bendradarbiavimą su jaunimu. Tikime, kad mūsų vykdomas bendras darbas ir ateityje džiugins savo rezultatais.