APIE MUS

VšĮ “Sėkmės idėja” vysto socialinę veiklą, orientuotą į vyresnio amžiaus grupę. 2017 metais startavęs projektas ,,Susitikim, mieli senjorai“ skaičiuoja jau septintus veiklos metus. Užsibrėžę tikslą pagerinti senjorų fizinę, psichologinę savijautą, paskatinti kūrybiškumą, saviraišką, pasitikėjimą, bendruomeniškumą bei bendravimo kultūrą pradėjome organizuoti edukacinius, kūrybinius bei sveikatinimo užsiėmimus senjorams. Vilniaus, o vėliau ir Kauno senjorams buvo suteikta galimybė nemokamai lankyti įvairius užsiėmimus, kuriuos dėsto didelį žinomumą Lietuvoje turintys savo sričių profesionalai. 

2019 metais projektui įteiktas Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos apdovanojimas ,,Už aktyvumą nepavaldų amžiui”. Projektas taip pat neliko nepastebėtas ir naujienų portalo 15min.lt iniciatyvos “Šiemet buvau geras”.

2022 m. VšĮ „Sėkmės idėja“ Lietuvos Respublikos Prezidento iniciatyvoje “Lietuvos galia” nominuota kategorijoje “Teisinga Lietuva”.

2020 metais mūsų veiklas papildė kompiuterinio raštingumo užsiėmimai senjorams – „Išmaniz

acijos akademija“.


 Projekto tikslas – išmokyti senjorus naudotis išmaniaisiais įrenginiais, gebėti saugiai naudotis internetu bei spręsti kasdieninius klausimus pasitelkiant technologijas: naudotis internetine bankininkyste, socialiniais tinklais, gebėti pirkti internetu, susimokėti komunalinius mokesčius ir kt.

2021 metais toliau plėtėm veiklą ir papildėme projektą dar dviem iniciatyvomis, skirtomis senjorų užimtumui skatinti:

Pirmoji – ,,Bū

k stiprus, mažyli”.


 Šios iniciatyvos metu senjorai yra kviečiami megzti kojines anksčiau laiko gimusiems vaikams. Mūsų tikslas, kad senjorai turėtų prasmę kasdienėje savo veikloje, jaustųsi naudingais, kad mezgimo užsiėmimai mažintų stresą ir suteiktų gerą emocinę būseną. Ši senjorų veikla bus itin naudinga anksčiau laiko gimusiems vaikučiams ir jų šeimoms, nes anksčiau laiko gimę mažyliai į pasaulį ateina netikėtai. Todėl toks, atrodo, smulkus daiktas kaip kojinaitės, yra labai vertingas. Jos turi būti mezgamos specialiais siūlais, tinkamo dydžio virbalais ir atitinkamais išmatavimais. 2021 metais ,,Ankstukų” bendruomenei perdavėme apie 1000 porų šių specialių kojinaičių, kurias mezgė visos Lietuvos senjorai.

Antroji – projektas 

Iki susitikimo, mieli senjorai, 100 km take aplink Vilnių“

, kuris kvietė aktyvius vyresnio amžiaus žmones išbandyti savo jėgas ir per dešimt savaitgalių kartu su instruktoriais apeiti Vilnių. Retai kuris senjoras išdrįstų šią trasą įveikti vienas savo jėgomis. Dažniausia priežastis – artimame rate nėra pažįstamų žmonių, norinčių ir galinčių leistis į žygį. Kitas niuansas – vyresnio amžiaus žmonės ne visada naudojasi išmaniosiomis programėlėmis, žemėlapiais, kurie žymiai palengvina orientaciją naujoje aplinkoje ir kelionę. Tuo tarpu kartu su bendraminčiais, prižiūrint ir vedant instruktoriams, trasą suskirsčius atkarpomis, atrodo neįveikiama užduotis, tampa įveikiama.

Pageidaujančių dalyvauti įvairiose veiklose senjorų skaičius kiekvienais metais vis auga. Per septynis įstaigos veiklos metus vienu ar kitu užsiėmimu pasinaudojo apie 6000 senjorų. Tuo labai džiaugiamės! Ateityje turime tikslą plėsti veiklų įvairovę ir geografiją – užsiėmimus organizuoti ne tik Vilniuje ir Kaune, bet ir kituose Lietuvos miestuose. 

Norintiems prisidėti ir paremti mūsų veiklą:

Rekvizitai:

Viešoji įstaiga ,,Sėkmės idėja“

Sąsk.nr. LT167300010152829767

*Mūsų įstaigai 2017 m. rugpjūčio 16 d. LR Registrų centras suteikė paramos gavėjo statusą.

2021 m. gruodžio 16 d. – LR Registrų centre patvirtintas Nevyriausybinės organizacijos statusas (NVO).