2024 M. VYKDOMOS VEIKLOS

Projektas JVAŽ-06443 „Išmani kartų draugystė“

Projektą vykdo: LPS „Bočiai“ kartu su trimis partneriais VšĮ: „Sėkmės idėja”, ,,Bendra mintis” ir ,,Prie Raubonių malūno”

Tikslas – išmaniųjų telefonų mokymai Bočių skyriuose ir senjorų susibūrimo taškuose Lietuvoje. Išmokyti senjorus naudotis išmaniosiomis technologijomis kasdieniniame gyvenime ir paruošti jaunimo grupes galinčias padėti vyresniems. Tai ypač aktualu vykstant visuotinai Lietuvos skaitmenizacijai, uždarant bankų, paštų skyrius, o paslaugas vis daugiau  teikiant tik internetu.

Pagrindiniai projekto uždaviniai:

– keliose Lietuvos apskrityse suburti jaunimo komandas (6 komandos po 5 jaunuolius) ir apmokyti darbui su vyresnės kartos žmonėmis;

– keliose apskrityje paviešinti ir surinkti 30 grupių po 10 vyresnių nei 60 metų kartos žmonių, norinčių išmokti naudotis išmaniaisiais įrenginiais. Senjorus suskirstyti į grupes pagal gebėjimų lygį (pradinukai ar jau besinaudojantys išmaniaisiais įrenginiais). Iš viso, 300 senjorų;

– kiekvienai grupei pravesti po 12 ak. val. pamokų, iš jų nemažiau kaip 4 ak. val. praktinės pamokos jaunimo su senjorais. Iš viso 360 val.;

– viešinti projektą trimis etapais: grupių ir savanorių surinkimas; projekto eiga ir pasiekimai; įvykusio projekto ataskaita visuomenei;

– projekto metu stiprinti projekto komandos kompetencijas per mokymus;

– palaikyti nuolatinį projekto pareiškėjo, partnerių ir savanorių ryšį, apsikeičiant nuomonėmis, konsultuojantis, mokantis.

Projekto trukmę – 2 metai.

***************************************************************************

Projektas  ,,Pasimatymas su muzika. Susitikim, mieli senjorai”.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projektą vykdo VšĮ Sėkmės idėja.

Projektas siekia kelių tikslų:

1. Socialinės atskirties mažinimas: aplankysime senelių namus, per muziką bendrausime su jais, kartu su centrų darbuotojais sukursime šventę;

2. Kultūrinės atskirties mažinimas: seneliams koncertuos ne vietinė kaimo kapela, ar mokyklinukai, o pripažinimą Lietuvoje ir užsienyje pelnę profesionalaus meno atlikėjai (Smuikininkė Julija Andersson, klavesininkas Vilimas Norkūnas), kurie gros garsiausius klasikinės muzikos kūrinius, pristatys dar ne visiems matytą ir girdėtą instrumentą – klavesiną, scenoje kurs mini muzikinį pasakojimą koncertą;

3. Muzikos terapija įvairiomis ligomis sergantiems žmonėms. Šiandienos mokslininkai stebėjimais ir bandymais įrodė, jog darni, harmoninga vadinamoji klasikinė muzika veikia kaip terapija sergančiuosius. Muzika gerina virškinimą, malšina skausmus, gydo širdies bei dvasios (psichines) ligas. Muzika gali padėti atsipalaiduoti pacientams, kurie paprastai būna sumišę ar neramūs. Ne vienas tyrimas yra įrodęs, jog klausantis muzikos yra veikiamos net kelios smegenų sritys, atsakingos už atmintį ir vaizduotę.

2024 metais planuojama: Surengti klasikinės muzikos koncertus klavesinui ir smuikui 10-tyje socialinių centrų ir senelių globos namų, nutolusių nuo didžjųjų kultūrinių miestų ar kultūros centrų.

*****************************************************************************

Projektas ,,Išmanizacijos akademija vyresnio amžiaus žmonėms 2024“

Projektą dalinai finsuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Projektą vykdo VšĮ Sėkmės idėja.

Projektas skirtas vyresnio amžiaus Vilniaus gyventojams (+55), kuriems kyla klausimų ar reikalingos papildomos žinios, kaip naudotis išmaniaisias prietaisais – išmaniaisiais telefonais, planšetėmis, kompiuteriu.

*********************************************************************

Pojektas ,,Susitikim, mieli senjorai 2024″, Kauno mieste.

Projektą dalinai finansuoja Kauno miesto savivaldybė.

Projektą vykdo VšĮ Sėkmės idėja.

Tai kūrybinis ir socialinis projektas, skirtas vyresnio amžiaus žmonėms, siekiant skatinti jų aktyvumą, kūrybingumą ir bendravimą. Projekto pagrindinis tikslas yra suteikti galimybę senjorams nemokamai dalyvauti kūrybiniuose užsiėmimuose, ugdyti jų meno ir amatų įgūdžius bei skatinti bendruomeninį dalyvavimą ir būti kuriančio Kauno dalimi.

Projekto metu bus organizuojamos nemokamos veiklos:

1.Tapyba ant drobės,

2.Tapyba ant tekstilės;

3.Piešimas ant vilnos;

4.Odos dirbtuvės, papuošalų gamyba;

5.Dekupažas;

6.Macrame-pynimas iš virvių,

7.Šiaudinio sodo rišimas;

8.Muilo, žvakių ir natūralios kosmetikos gamyba;

9.Smilkalų gamyba;

10.Advento vainiko dirbtuvės;

11.Kalėdinės dirbtuvės. 

2023 M. SVEIKATOS STIPRINIMO UŽSIĖMIMAI:

 1. Linijiniai šokiai;
 2. Mankštos;
 3. Žygiai.


IŠMANIZACIJOS AKADEMIJA 2023- išmaniųjų telefonų mokymai, skirti vyresnio amžiaus žmonių (+55) kasdienybės palengvinimui.

2023 M. KŪRYBINIAI UŽSIĖMIMAI:

 1. Tapyba ant drobės;
 2. Tapyba ant tekstilės;
 3. Puodeliavimas – piešimas ant puodelių;
 4. Macrame – pynimas iš virvių;
 5. Odos dirbtuvės – papuošalų gamyba;
 6. Dekupažas;
 7. Vilnos vėlimas;
 8. Muilo gamyba;
 9. Žvakių gamyba;
 10. Natūralios kosmetikos gamyba;
 11. Kalėdinės dirbtuvės – Advento vainiko pynimas ir Advento kalendoriaus gamyba, Kalėdinių dovanų gamyba ir kt.;

Programa – ,,Pirties galia”;

DAILĖS PARODŲ CIKLAS ,,Kol širdyje dar jaunystė” – kiekvienais metais organizuojame dailės parodą, kurią puošia mūsų projekto tapybos užsiėmimus lankiusių dalyvių darbai.

Parodų globėja Vilniaus miesto savivaldybė

Kviečiame mūsų projekto senjorų bendruomenę megzti specialias kojinaites anksčiau laiko gimusiems mažyliams.

Visiems, kuriems patinka megzti kviečiame dalintis savo mezginiais ir į juos įdedama šiluma su anksčiau laiko į pasaulį atkeliaujančiais mažyliais bei jų artimaisiais.

Dauguma Jūsų megzti mokate, tačiau yra reikalinga instrukcijos, kaip reikėtų taisyklingai megzti specialias kojinaites, todėl dalinamės Virbalinė.lt parengta instrukcija.

Jeigu mezgate su savo turimais siūlais – labai svarbu, kad jie būtų švelnios natūralios 100% vilnos (baby merino arba alpakos).

Numegztas kojinaites galite siųsti arba kitaip pristatyti mums adresu:

VILNIUJE – Senjorų avilys, Kubiliaus g. 2, Vilnius,

KAUNE – Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43, Kaunas.