,,SUSITIKIM” kelionės-žygiai 2022

LENKIJOS TATRAI

 2022-09-22 iki 25 (4 d./3n.)

Kaina 245 Eur

Mielieji, su džiaugsmu pranešame, kad ,,Susitikim” žygiai į kalnus neliko tik tušti pažadai ir kalbos. Pagaliau galime garsiai skelbti, kad kartu su kelionių agentūra ,,Guliverio kelionės” paruošėme jums nuostabią kelionės programą į Lenkijos tatrus. 

Kviečieme registruotis projekto telefonu +37060336266 arba rašyti el. paštu -registracija@susitikim.lt

Susipažinkite su kelionės programa:

1 diena.

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos (Vilniaus ir Kauno). Kelionė per  Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui. Atvykstame į Tatrų papėdėje įsikūrusį Zakopanės miestelį . Laisvas laikas miestelyje, čia galėsite pavakarieniauti vienoje iš etnografinio stiliaus užeigų, pasiklausyti kalniečių muzikos ir būtinai paragauti garsiosios kalniečių „kvasnicos“, šio krašto tradicinės „grybienės“ ir paskanauti „ugningės arbatos“. Vykstame į viešbutį Zakopanės apylinkėse.

2 diena.

Pusryčiai. Vykstame į Tatrų nacionalinį parką*, kur Jūsų lauks dviejų lygių ž ygiai, lengvesnis ir sunkesnis. Tatrai – aukščiausi kalnai Karpatų kalnų grandinėje ir natūrali siena, skirianti Lenkiją nuo Slovakijos. Tatruose yra ir aukščiausia Lenkijos viršukalnė – Rysai (2499 m). Atvykstame į Bialka upės slėnį, kur pradėsime žygį, abiejų grupių galutinis taškas bus ež eras Czarny Staw pod Rysami. Abi grupės žygį pradės toje pačioje vietoje, jų keliai išsiskirs pusiaukelėje einant link Morskie Oko e žero. Grupė, kuri pasirinks lengvesnį žygį eis taku, kuris puikiai pritaikytas įvairaus fizinio pasirengimo keliautojams. Eidami taku, nutiestu upės slėnyje tarp įspūdingų kalnų, palaipsniui kilsime į viršų. Turistai, kurie eis sunkesniu taku turės šiek tiek daugiau iššūkių, jų laukia nelygus, ma žais ir dideliais akmenimis grįstas kelias. Abi grupės susitiks tame pačiame taške prie Morskie Oko – didž iausio ežero Tatrų kalnuose. Ež ero pavadinimas (liet. „jūros akis“) kildinamas iš senos legendos, pasak kurios, šis ežeras po žeminiu kanalu sujungtas su jūra. Ežeras yra 1395 m virš jūros lygio aukštyje, o jį supantys kalnai nuo e žero paviršiaus kyla dar kilometrą. Tarp jų – ir aukščiausia Lenkijos viršukalnė Rysai.

Trumpas poilsis prie ežero ir tęsiame žygį toliau prie Czarny Staw pod Rysami ežero, esančio 1583 m virš jūros lygio aukštyje. Tai prie pat Rysų kalno esantis e žeras, nuo kurio atsiveria ir žemiau esančio Morskie Oko e žero panorama.

Vakare vyksime į termininius baseinus*, kur galėsite atsipalaiduoti ir atgauti jėgas po žygių kalnuose. Vykstame į viešbutį Zakopanės apylinkėse.

3 diena.

Pusryčiai. Dieną praleisime Pietų Lenkijos kalnuose, tad keltuvu kelsimės į Kasprowy Wierch (1987 m) viršūnę (būtina užsisakyti perkant kelionę)*, čia atsivers nuostabūs vaizdai į Tatrus, taip pat čia eina Lenkijos – Slovakijos siena, kartais juokaujama, kad būnant toje viršūnėje galima pabūti dviejose valstybėse vienu metu. Kalno viršūnėje praleisime apie 1,5 valandos, galėsite pasigrožėti vaizdais iš kalno viršūnėje esančios kavinės. Pasigrožėję vaizdais pėsčiomis žygiuosime žemyn (nusileidimo trukmė ~3 val.)

Po žygio mūsų lauks plaukimas plaustais Dunajeco upe. Nakvynė viešbutyje.

4 diena.

Pusryčiai. Vykstame į Veličkos druskų kasyklas*, kurios veikia jau 700 metų ir yra įtrauktos į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Apsilankymo metu nusileidžiama į 135 m gylį, kur keliose horizontalėse suformuota 2 km ilgio trasa, susidedanti iš 20 kamerų. Puikiai įrengta ekspozicija supažindina su druskos kasybos istorija ir sunkiu kalnakasių darbu. Pats gražiausias šių kasyklų kūrinys – Palaimintosios Kingos koplyčia, kurioje viskas padaryta iš druskos. Koplyčią apšviečia iš druskos kristalų padaryti šviestuvai, o grindys – vientisas druskos gabalas. Koplyčioje vyksta pamaldos, tuokiasi jaunavedžiai, vyksta klasikinės muzikos koncertai. 

Išvykstame namų link. Kelionė per  Lenkiją. Naktį grįžtame į  Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

kelionė autobusu; 3 nakvynės viešbutyje su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa;

 Į kelionės kainą neįskaičiuota:

(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 80 EUR; (**) – papildomai pasirenkamos ekskursijos ir pramogos; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Bilietai į mokamus objektus:

Tatrų nacionalinis parkas: suaugusiems ~ 8 PLN; moksleiviams, studentams, senjorai ~ 4 PLN.

Terminiai baseinai: ~ 90-100 PLN/asm (trukmė 2-3 valandos).

Veličkų druskų kasyklos: suaugusiems ~ 109-119 PLN, senjorams nuo 65 metų ir studentams iki 26 m. ~ 99-109 PLN; moksleiviams ~ 89-99 PLN.

Keltuvas į Kasprowy Wierch nuo 27 metų iki 64 metų: 23 EUR;

Keltuvas į Kasprowy Wierch nuo 5 iki 26 metų ir nuo 65 metų: 20 EUR;

Plaukimas plaustais Dunajeco upe: 80-100 PLN.


Kelionės priemokos:

Pageidaujant vienviečio kambario – 60,00 €

 Medicininių išlaidų draudimas (perkant iš kelionių agentūros ,,Guliverio kelionės”)

Medicininių išlaidų draudimas vaikui (0-3 m.) 25,00 €

Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.) 11,00 €

Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.) 9,00 €

Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.) 11,00 €

Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.) 16,00 €

Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.) 26,00 €

Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.) 41,00 €