Mielieji žygeiviai,

Liko tiek nedaug, vos 20 km, ir būsime įveikę 100 km žygį Vilniaus takais. Manau, daugelis Jūsų sutiks, kad ilgi kilometrai yra menkniekis, kai puiki kompanija šalia. Tokie ir buvo mūsų žygiai – visada geros kompanijos apsupty.

Susitinkam, mieli Senjorai, jau 9-ajame etape! Šį kartą mūsų laukia Ribiškių erozinio kalvyno trasa. Nereikia išsigąsti žodžio “kalvyno”, nes nors trasa ir kalvota ir kalnelių tikrai neišvengsime, tačiau ją Susitikim komanda pritaikė mūsų žygeiviams, tad tikrai įveikiama.

DATA: birželio 20 d. 10 val.

STARTAS: Naujininkų LIDL parduotuvė, stotelė “Naujininkai”

Troleibusai: 10, 17

Autobusai: 3 G, 1, 3, 4, 41, 42, 78, 122.

FINIŠAS: Liepklanio stotelė

Autobusai: 19, 61.

Trasos ilgis: iki 10 km. Naujininkų Lidl -Liepkalnis – Ribiškių erozinis kalvynas – Liepkalnis.

Trasos maršrutas parinktas siekiant atskleisti Pavilnių regioninio parko, Ribiškių kraštovaizdžio draustinio išskirtinę vertę. Draustinis yra įsteigtas išsaugoti didžiąsias erozines vėduokles, pasižyminčias ypač raiškiu reljefu, tradicine raguvų dugnuose išsidėsčiusių agrarinių naudmenų ir sodybų mozaika, miškingomis atragių juostomis, botaniniu požiūriu vertingais brandžių ąžuolynų fragmentais, šaltiniuotomis pievomis su retaisiais augalais, baltišką mitologiją menančiu Kaukysos upeliu. Takas vingiuoja ypatingu reljefu, tai kyla į kalvą, tai vėl leidžiasi. Einant taku labai sunku patikėti, kad vis dar esi Vilniuje.

Trasos sudėtingumas: vidutinio sudėtingumo.

Apranga ir avalynė: patogi. Rengiamės svogūnėlio principu. Gerai būtų turėti kuprinę, kad galėtumėte nusivilkę drabužius, jei pasidarys karšta, juos patogiai neštis. Taip pat reikėtų atsižvelgti į permainingus Lietuvos orus ir įsimesti skėtį ar apsiaustą, kepuraitę nuo saulės, purškalus nuo mašalų.Su savimi turėkite vandens buteliuką, įsidėkite lengvų užkandžių (angliavandenių) – praėję pusę trasos tikrai pasistiprinsime.

Mus lydės patyrusi instruktorė, šiaurietiško ėjimo su lazdomis trenerė Irena Gudiškienė. Norintiems bus galimybė išbandyti žygį su lazdomis.Tad iki pasimatymo, nekantraujame ir vėl susitikti!

Už iniciatyvos palaikymą dekojame Vilniaus miesto savivaldybė ir Active Vilnius! 🫶

Registruotis prašome tik naujus dalyvius.

Registracija vyksta darbo dienomis I-IV, 10-17 val.: tel. 8 603 36266 arba el. paštu registracija@susitikim.lt