Dalinamės straipsniu apie mūsų projekto kūrybinių, sveikatos stiprinimo, išmanizacijos užsiėmimų pradžią:

https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/seima/projektas-susitikim-mieli-senjorai-vyresnio-amziaus-zmones-kviecia-i-nemokamus-uzsiemimus-1026-1547284

Projektas „Susitikim, mieli senjorai“ vyresnio amžiaus žmones kviečia į nemokamus užsiėmimus

Vienas populiariausių šalies projektų, skirtų vyresnio amžiaus žmonių užimtumo didinimui Lietuvoje „Susitikim, mieli senjorai“ kviečia į penktąjį savo projekto sezoną. Projekto organizatoriai vyresnio amžiaus žmones Vilniuje ir Kaune kviečia į nemokamus užsiėmimus, kurie prasidės jau rugpjūčio viduryje. Prie ilgamečių projekto lektorių – Dalios Michelevičiūtės, kuri projekto dalyvius ir vėl kvies į sveikatos stiprinimo užsiėmimus, Lino Liandzbergio, kuris ir toliau ves tapybos užsiėmimus, Kristinos Račkauskaitės kūrybinių dirbtuvių užsiėmimų, praėjusiais metais prisijungė ir į nemokamus užsiėmimus projekto dalyvius toliau kvies menininkė, televizijos laidų vedėja Nomeda Marčėnaitė bei odininkė Jonė Kalinaitė-Stankevičienė. Šio sezono lektorių gretas taip pat papildė ir jogos bei kvėpavimo bei atsipalaidavimo technikų instruktorė Rasa Paulauskienė, o muilo bei žvakių gamybos paslaptimis dalinsis menininkė Elvira Vilkienė. Projekto dalyviai savo žinias ir toliau gilins išmanizacijos užsiėmimuose. Projekto dalyviams visos veiklos bei priemonės, projekto rėmėjų ir partnerių dėka – nemokamos.

„Neįtikėtina, kaip greitai bėga laikas. Atrodo, kad tik ką, 2017 metais pradėjome savo projektą nuo keleto užsiėmimų, o dabar jas suskaičiuoti jau nebepakanka ir dviejų rankos pirštų. Asmeniškai labai džiaugiuosi projekto partneriais, ilgamečiais jo rėmėjais, kurie atiduoda visą savo širdį ir jėgas tam, kad projektas kiekvienais metais būtų dar kokybiškesnis, o dalyvių skaičius dar didesnis. Esame subūrę tikrą svajonių komandą, kuriai mūsų šalies senjorai – itin svarbūs. Netiesa, kad mūsų šalyje gyvenantys senjorai yra liūdni ir jiems reikia tik psichologinės pagalbos. Didelė dalis mūsų šalies senjorų paprasčiausiai ieško veiklos, kurioje galėtų save realizuoti. Todėl mažiausia ką galime padaryti – jiems ją suteikti, pasiūlyti, padrąsinti imtis naujų veiklų. Mūsų projekto senjorai mezga kojinaites mūsų šalies ankstukams. Tik pagalvokite – antrojo karantino metu numezgėme ir ankstukų bendruomenei jau perdavėme daugiau kaip 500 porų, itin mažų kojinaičių. Labai džiugu, kad prie šios mūsų kartu su Gintarine vaistinė sugalvotos iniciatyvos prisijungė senjorai iš visos Lietuvos. Jas mezgame ir toliau – patys didžiausi, patiems silpniausiems ir mažiausiems mūsų šalies piliečiams. Būtent mūsų šalies senjorai apėjo 100 km taką aplink Vilnių, kurio metu ne tik žygiavo, tačiau ir mokėsi sveiko vaikščiojimo paslapčių, rado bendraminčių. Mūsų šalies senjorai moko mus, jaunesnius žmones, kaip džiaugtis ir vertinti kiekvieną šio gyvenimo dieną. Visos mūsų projekto inicijuojamos veiklos – itin kokybiškos, jos ir joms įgyvendinti skirtos priemonės, projekto rėmėjų dėka – nemokamos. Tokios, kokių ir nusipelno vyresnio amžiaus žmonės mūsų šalyje. Bėda ta, kad užsiėmimai būna perpildyti, o tai tik dar kartą įrodo, kad kokybiškam senjorų užimtumo organizavimui Lietuvoje dar tikrai yra vietos. Savo projekto pavyzdžiu norime įrodyti, kad iš didelio noro ir iniciatyvos – įmanoma viskas. Turbūt ne veltui prieš keletą metų projektui „Susitikim, mieli senjorai“ buvo įteiktas Sveikatos apsaugos ministerijos apdovanojimas „Už aktyvumą nepavaldų amžiui“, – artimiausiais projekto planais dalinosi projekto „Susitikim, mieli senjorai“ vadovė Jelena Narūnienė.

Projekto „Susitikim, mieli senjorai“ tikslas – gerinti senjorų fizinę, psichologinę savijautą, skatinti vyresnio amžiaus žmonių kūrybiškumą, saviraišką, pasitikėjimą, bendruomeniškumą bei bendravimo kultūrą. Mažinti vienišumo jausmą, skatinti vyresnio amžiaus žmonių pasitikėjimą juos supančia aplinka.

„Savo įmonės veikloje nuolat deklaruojame tai, kad vyresnio amžiaus žmonių užimtumas mūsų šalyje turėtų sulaukti daugiau dėmesio. Taip pat labai svarbu paskatinti ir pačius senjorus imtis iniciatyvos, ieškoti aktyvių veiklų, kurie teiktų savirealizacijos džiaugsmą“ – emocijomis dalinosi pagrindinio projekto rėmėjo, prekybos tinklo IKI komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.

Šio sezono „Susitikim, mieli senjorai“ užsiėmimų dovanotojas – prekybos tinklas IKI. Projekto partneriai: namų administratorius Mano būstas, vaistinių tinklas Gintarinė vaistinė bei odontologijos klinika CLINIC|DPC. Informaciniai projekto partneriai: naujienų portalas 15min.lt, LRT, žurnalas „Savaitė“, projekto draugas – Vilniaus miesto savivaldybė.

Išankstinė registracija į užsiėmimus vyksta telefonu 8 603 36266, projekto el. paštu susitikim@susitikim.lt. Užsiėmimų tvarkaraščius ir kitą informaciją kviečiame sekti projekto svetainėje www.susitikim.lt.

Susitikim, mieli senjorai! Rudenį ir žiemą kviečiame Jus praleisti turiningai projekto veiklose.

Taip pat galite pamatyti mus per LRT televiziją:

https://www.youtube.com/watch?v=vrGy40W42Nk