VšĮ “Sėkmės idėja”, jau šeštus metus vystanti aktyvią socialinę ir kultūrinę veiklą, orientuotą į vyresnio amžiaus žmonių grupę, neseniai baigė dar vieną savo socialinę iniciatyvą „Pasimatymas su muzika. Susitikim, mieli senjorai“, kuri buvo skirta bene pažeidžiamiausiai visuomenės grupei – slaugos ir senelių globos namų gyventojams – dėl objektyvių priežasčių (dažnai sveikatos) turinčiai labai ribotas galimybes dalyvauti arba visai neturinčiai galimybių dalyvauti kultūroje ir ypač pamatyti/ išgirsti profesionaliojo meno atlikėjus. Projektas su koncertine programa aplankė net 10 Lietuvos socialinių globos įstaigų bei senelių namų.

Vyresniesiems globos namų gyventojams koncertavo pripažinimą Lietuvoje ir užsienyje pelnę profesionalaus meno atlikėjai – smuikininkė Julija Ivanovaitė ir klavesininkas Vilimas Norkūnas, kurie globos namų gyventojams dovanojo garsiausius klasikinės muzikos kūrinius, pristatė dar ne visiems matytą ir girdėtą instrumentą – klavesiną, scenoje kurė mini muzikinį pasakojimą – koncertą. Šių dviejų talentingų profesionalių muzikų parengta muzikinio pasakojimo/koncerto programa klausytojus nukelė į neatmenamus laikus, kai fortepijonas dar neegzistavo, o karaliavo klavesinas – jo pirmtakas. Muzikinį pasakojimą praturtino ir įvadas su vaizdingomis skaidrėmis iš muziejų lobynų: kaip atsirado klavišiniai instrumentai (klavikordas, klavesinas), kada gimė fortepijonas ir kaip išsivystė styginių instrumentų šeima (nuo lyros, viola da braccio, iki smuiko). Dalyvių taip pat laukė intriguojanti kelionė per epochas – pradedant Ankstyvu Baroku ir pasirodymą baigiant visų pamiltiems ir gerai žinomiems Johanui Sebastianui Bachui ir Volfgangui Amadėjui Mocartui. Kaip sako patys jaunieji muzikantai – „Šia programa norėjome pasiekti tuos, kurie negali atkeliauti ir pasiklausyti mūsų patys. Mes manome, kad savo širdyje visi jaučiasi jauni – abu muzikai, būdami 30 ar 40 metų, vis dar jaučiamės kaip 20 – mečiai. Taip, tikime, kad koncerto metu jautėsi ir mūsų klausytojai. Tad buvo labai smagu kartu su jais sugrįžti į nerūpestingą jaunystę, pasidžiaugti mus džiuginančia ir šokdinančia, arba sūpuojančia ir raminančia muzika, kuriai visi mieli, ir visi išsiilgti“.

„Paprastai VšĮ „Sėkmės idėja“ organizuojamuose kūrybiniuose užsiėmimuose dalyvauja senjorai, kurie gali patys savimi pasirūpinti, yra aktyvūs ir savarankiški. Tačiau dalis Lietuvos senjorų dėl vienokių ar kitokių priežasčių – sveikatos, finansinių galimybių ar lokacijos, tokios prabangos neturi. Todėl labai džiaugiuosi, kad Lietuvos kultūros tarybos dėka dalis Lietuvoje įsikūrusių slaugos ir senelių globos namų gyventojų galėjo išgirsti profesionaliosios muzikos atstovus ir mėgautis gražiausiais klasikinės muzikos kūriniais. Su vyresniais Lietuvos globos namų gyventojais norimėjome pasidalinti tyrumu, grožiu, tikru nesuvaidintu jausmu. Šiais laikais tarp sintetinio triukšmo, ryškių reklamų, rėkiančių pop grimasų pasimeta darnus paprastumas, nuoširdus garsas, tylos akimirka ir buvimo kartu pilnatvė.“ – apie iniciatyvą kalbėjo projekto iniciatorė, įstaigos direktorė Jelena Narūnienė.

Trijų mėnesių laikotarpyje projektas „Pasimatymas su muzika. Susitikim, mieli senjorai“ aplankė: Kelmės rajono Liolių socialinės globos namus, Jonavos globos namus, Švenčionių rajono Strūnos globos namus, Vilkaviškio raj. Gudkaimio globos namus, Biržų rajono Legailių globos namus, Akmenės rajono socialinių pasaugų namus, Širvintų parapijos katalikiškus senelių globos namus, Raseinių rajono Blinstrubiškių socialinės globos namus, Šv. Juozapo globos namus, esančius Panevėžio rajone, Prienų globos namus. Po kiekvieno surengto tokio tipo koncetro, projekto „Susitikim“ komanda gaudavo šūsnį gerų atsiliepimų iš globos namų darbuotojų.

„Mūsų globos namų gyventojai bei darbuotojai turėjo nepaprastą galimybę paklausyti aukšto meistriškumo menininkų atliekamų kūrinių, susipažinti su retam kam žinomu klavesinu: pamatyti, išgirsti ir net pačiupinėti bei pasimėgauti jautrias sielos gelmes paliečiančio smuiko garsais. Kažkam tai buvo pirmasis tokio meistiškumo koncertas gyvenime, kažkas atsiminė jaunas dienas, kai patys lankėsi koncertuose, kažkas graudinosi ir liejo ašarą, kažkas sėdėjo amo netekęs ir net nemirksėjo. Graži muzikinė kelionė raminančiai sūpavo, sukėlė daug emocijų. Abejingų nebuvo.Už šį nepaprastą pasimatymą esame dėkingi VšĮ “Sėkmės idėja”, kurios komanda bendradarbiaudami su jaunais talentingais profesionaliojo meno atstovais Jonavos globos namuose pristatė projektą senelių globos namų gyventojams ir ne tik. Džiaugiamės, kad globos namų gyventojai turėjo išskirtinę proga būti šios gražios muzikinės kelionės dalimi. “ – įspūdžiais po koncerto dalinosi Jonavos globos namų atstovai.  

VšĮ “Sėkmės idėja” vysto socialinę ir kultūrinę veiklą, orientuotą į vyresnio amžiaus grupę. Organizacijos atstovai turi užsibrėžę tikslą – pagerinti senjorų fizinę, psichologinę savijautą, paskatinti kūrybiškumą, saviraišką, pasitikėjimą, bendruomeniškumą bei bendravimo kultūrą.
2019 metais už savo veiklą  VšĮ “Sėkmės idėja” Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos apdovanojimą ,,Už aktyvumą nepavaldų amžiui”. 

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba. 

Mūsų projektą plačiau nušvietė TV3 televizija https://play.tv3.lt/clips/tv3-zinios-globos-namuose–klasikines-muzikos-koncertai-didziulis-malonumas-groti-muzika-tiems-kam-jos-labiausiai-reikia,clip-4305130?fbclid=IwAR1fhgM_mvBW4jj8f4JQwWQlwNrlB8E1brgX1LQn8VuCfjqznVW20AYgcoU